Bērnības kino

Bezgalīgs apmierinājums manī valda, jo beidzot ir izdevies iegūt pilno versiju seriālam, ko skatījos bērnībā – V. Nosaukums ir saīsinājums nevis no Sivēna māju “Aizliegts V”, bet gan no “Visitors”, kā angliski runājošie parasti apzīmē viesus no citām planētām (ja ierauga, hm). Seriālam ir trīs daļas, kopējais garums apmēram 20 stundas (iespējams, vairāk). Bērnībā tiku redzējis apmēram pusi no tā, vai tagad pietiks pacietības noskatīties pilnībā, pat īsti nemāku teikt. Varbūt ir vērts sarīkot pāris filmu vakarus, ko? Ar kolu, popkornu un citplanētiešiem. Taču par filmu tomēr mazliet uzrakstīšu, lasiet turpinājumā.

Tas sākās 1983. gadā, kad “Warner Brosers television” palaida NBC kanālā pirmās četras sērijas, katru apmēram stundu garu. Seriāla panākumi esot bijuši lielāki nekā jebkurš būtu cerējis, kanāls tūdaļ pat pasūtīja turpinājumu. Kenets Džonsons, kurš bija gan oriģinālā stāsta un scenārija autors, gan režisors un producents, tomēr atteicās pats radīt turpinājumu, paliekot konsultanta lomā un vadības grožus nododot citiem; arī lielāko daļu stāstu scenārijam uzrakstīja citi. Tomēr, kad arī šis turpinājums triju sēriju izskatā ieguva lielu atzinību, Džonsons atgriezās un iesaistījās krietni nopietnāk, jau 1984. gadā kļūstot par 19 sēriju garas trešās daļas radītāju. Pēdējā sērija NBC kanālā tika pārraidīta 1985. gada martā. Jāatzīmē gan, ka tā beidzas mazliet savādi, jo patiesībā nemaz nebija iecerēta kā pēdējā – taču turpinājums seriālam tā arī nav kopš tā laika tapis. Lai gan nevar apgalvot, ka Kenets Džonsons nebūtu centies – vispirms kā re-make versiju, pēc tam kā turpinājumu “V: The Second Generation”. Starp citu, grāmata ar šādu nosaukumu ir izdota pavisam nesen, 2008. gadā – taču tajā ir principiāli ignorēts viss, kas noticis seriāla otrajā un trešajā daļā. Vārdu sakot, autors manāmi uz kādu ir apvainojies. Runā jau, ka arī filma tomēr būšot, 2007. gadā internetā parādījies arī lērums reklāmrullīšu – taču tos visus ir veidojuši fani, oficiāla apstiprinājuma nav. Un nu pietiks par šo.

Sižetu nav grūti iedomāties – uz Zemes 50 kuģos nolaižas kosmosa viesi, kuri vispirms tēlo labiņos, vēlāk atklājot patieso nodomu pakļaut planētu. Cilvēce šausmīgi sabēdājas, bet daži drosmīgie iebilst un sāk pagrīdes pretestību. Beigās, protams, mūsējie uzvar.

Bez šaubām, gabals ir gana lēts un aktieru spēle, lai piedoti man tiek šie vārdi, tizla. Taču vērts būtu paskatīties jautrības pēc, kā arī lai papriecātos par pagātnes vēsmām. Paliek tomēr spēkā nostaļģija pēc laika, kad toni nenoteica dārga datografika un uz ekrāna redzamo automašīnu/pulksteņu markas.

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.