Kinofakti: kas tas par zvēru un ar ko to ēd

KINOFAKTI ir manu rakstu sērija, kas savulaik aizsākās portālā www.mix.lv – un kurai bija arīdzan zināmi panākumi, no kuriem pats galvenais man likās paša tīksme to rakstīt. Šobrīd grasos minēto rakstu sēriju pārnest uz šo blogu un, kas nebūt nav neiespējami, ar laiku pat turpināt. Gaidīsiet?

oriģināls: 31.01.2008 / 01.02.2008

Lietas būtība ir sekojoša… Ko cilvēki parasti ievēro, skatoties filmas? Aktieri, sižets, režisors, labākajā gadījumā vēl aktieru biogrāfijas un tādā garā. Vairāk zina tikai cilvēki, kuriem ir īpašas aizraušanās kino jomā. Taču “aiz kadra” ir vēl simtiem sīku faktu, dažreiz pat ļoti interesantu.

Piemēram, vai Jūs zinājāt, ka Silvestra Stalones debija kinojomā bija sadomazohistiska pornofilma? Un to, ka Leonardo DiKaprio viena no pirmajām lomām bija labi zināmajā teleseriālā “Santa Barbara”? Gandrīz viss “The Matrix” ir filmēts Austrālijā; “Džezā tikai meitenes” bija 47 reizes jāpārfilmē aina, kur Merilinai Monro ir tikai jāpieklauvē pie durvīm un jāpasaka “tā esmu es, Cukuriņš”; “Zvaigžņu karos” lietotie kosmosa iekarotāju ieroči patiesībā ir lielākoties 1940-1950. gados lietotie britu armijas ieroči; mūsdienu termins “spams” ir cēlies no “Montija Pitona” etīdēm…. un tā joprojām.

Starp citu, runājot par pēdējo apgalvojumu – tā tiešām ir. 1970. gadā MP publiskoja skeču ar tieši tādu nosaukumu – par diviem cilvēkiem, kas mēģina paēst brokastis vietā, kur ēdienkartē ikkatrā ēdienā ir gaļas sastāvdaļa (“spam” tulkojumā nozīmē “maltās gaļas konservi”). Lūk, minētā ēdienkarte:

* Egg and bacon
* Egg, sausage and bacon
* Egg and spam
* Egg, bacon and spam
* Egg, bacon, sausage and spam
* Spam, bacon, sausage and spam
* Spam, egg, spam, spam, bacon and spam
* Spam, spam, spam, egg, and spam
* Spam, spam, spam, spam, spam, spam, baked beans, spam, spam, spam and spam
* Lobster thermidor aux crevettes with a Mornay sauce garnished with truffle paté, brandy and with a fried egg on top and spam
* Spam, sausage, spam, spam, spam, bacon, spam, tomato and spam

Tādējādi vārds “spam” iegāja slengā kā apzīmējums kaut kam ārkārtīgi uzbāzīgam, nevajadzīgam, uz nerviem krītošam…

P.S. skeča “Spam” video:

3 Comments

  1. Pingback: KinoFakti

Leave a Reply

Your email address will not be published.