Hipnosa upuri

Laiku pa laikam patiesi pārmāc skumjas par to, ka tik interesantu dzīves daļu jaunības posmā dzīvo radību bioloģijas varā esam spiesti vienkārši nogulēt. Un ja vēl pasaules ritums nespiestu nomodā pavadīt tieši rītausmas stundas! Katram taču zināms, ka vislabākās lietas notiek vakaros un naktīs, hehe.

Protams, sabiedrības attīstība laika gaitā ir notikusi, pieskaņojoties bioloģiskajiem ritmiem. Bet kā būtu, ja būtu? Piemēram, ja cilvēki spētu veselu gadu dzīvot pilnā nomodā – ar noteikumu, ka pēc tam tieši tāpat uz veselu gadu ir jādodas pilnā “ziemas miegā”. Kā cilvēki veidotu savas dzīves, kādus dabiskus un nedabiskus, legālus un aizliegtus ceļus atrastu, lai pieskaņotu savus miega ciklus noteiktiem notikumiem?

Darba devējiem būtu rūpīgi jārēķina savu darbinieku miega cikli, lai nodrošinātu darbošanās nepārtrauktību, kā arī nule atmodušos darbinieku strauju apmācīšanu un informēšanu saistībā ar darba vidē notikušajām izmaiņām. Skolēniem un studentiem būtu acīmredzot jākonstruē neklātienes apmācību sistēma ar garām privātstundām, nē, privātnedēļām. Mūziķiem un māksliniekiem būtu jāatkārto viesizrādes vienās un tajās pašās pilsētās, lai sniegtu prieku un apmierinājumu plašākam fanu lokam. Kādas pašvaldības deputāts vienkārši sajuktu prātā, pamostoties pēc gada un konstatējot, ka plānoto gardo kumosiņu zemes teritorijās jau ir noprivatizējis viņa “godoviks” (droši vien tā viņus žargonā dēvētu).

Vesela zinātne būtu arī laulību dzīve. Saticīgākie pāri veidotos, ņemot vērā ne tikai personīgās simpātijas, bet arī sakritīgus miega ciklus. Klubos un bāros jaunieši viens otram jautātu ne tikai vārdu un vecumu, bet arī – “Cik tev šogad vēl atlicis?” vai “Kad tu pamodies?” -, un tad skaidrā cītīgi līmētu filmu un prātotu, kas un kā. Neuzticīgas sievas bērtu saviem vīriem ēdienā miegazāles vai stimulatorus, lai drīz nomodā satiktos arvien īsākos periodos. Vīri censtos pieskaņot sievu miegu hokeja čempionātu grafikam.

Nezinu tikai, pēc kāda principa tad vecmeitas varētu izvēlēties kaķēnus zooveikalā, jo dzīvnieciņiem varētu būt pavisam cita garuma miega cikli. Bet gan jau kāda metode tiktu atrasta.

6 Comments

 1. Andzha

  Es domāju, ka šādā situācijā nav jēgas privātīpašumam ārpus nekustāmā. Līdz ar to viss balstītos nevis uz valstīm, bet uz zemes lielīpašniekiem. Un sievietēm būtu tikai viena ovulācija 2 gados – miega cikla beigās. Un tas evolucionāri padarītu skesu par mazāk svarīgu lietu, jo hormonu būtu mazāk. Līdz ar to arī sabiedrības uzbūve pamatā būtu savādāka.

  Interesants domas eksperiments :)

  • Cilvēki jau sen ir pārstājuši savu dzimumdzīvi pakārtot bioloģiskajām vajadzībām – tagad lielākos kairinājumus sniedz iemācītās sistēmas, piena dziedzeru kults un tamlīdzīgas lietas. Tā ka būtu vēl trakāk gan jau, pamostas un skrien kampt ;)

   • Andzha

    Nu jā, bet bez hormoniem nekas nenotiks. Es domāju, ka drīzāk būtu obligātās “dionīsijas”, kurās visiem jāpiedalās cilvēces turpināšanas labad.

  • Aha, ceri vien :D (par dionīsijām)

   Alans Pīzs jau rakstīja, piemēram, ka sievietes krūtīm atšķirībā no dzīvnieku pasaules jau ir pazudusi tiešā saikne ar bioloģisko ritmu, pienu utt. Ja primātu mātītēm krūtis izaug grūtniecības laikā un pēc zīdīšanas perioda samazinās, mūsu daiļajam dzimumam tās ir palielinātas faktiski visu laiku un to pamatfunkcija ir tieši seksuālie signāli. Un tā ir ar daudz ko. Tu, starp citu, pornosaitus apmeklē tikai reizi mēnesī, ja? :D Jeb tomēr ir arī ieraduma daļa bez saistības ar tiešu vēlmi…

Leave a Reply

Your email address will not be published.