Deju zibsnis vecpilsētā

Pirms kādas stundas vai nedaudz ilgāka laika Vecrīgu satrauca interesants notikums. Laukumā pretī Hotel de Rome, kur vēl pirms īsa mirkļa viss bija tik mierīgs un tukšs, cik vien Vecrīgā ap šādu laiku var būt mierīgs un tukšs – bet jau pēc dažām sekundēm skanēja skaļa mūzika un dejoja vairāki desmiti cilvēku.

Spriežot pēc tā, cik dažādi tērpti bija šie ļaudis un no cik dažādām vecuma grupām nākuši, šis bija kaut kas līdzīgs flash mob. Nē, precīzāk būtu jāsaka – action mob, jo tomēr dejā bija jūtama iepriekš kopīgi iestudēta virzība, kas flešmobiem nav raksturīga.

Šur tur pūlī manīju arī Latvijas interneta vides “lauvas” – taču šoreiz nekas neliecināja, ka viņiem būtu kāds tiešs sakars ar notiekošo. Lai gan, kas zina? Gan jau drīz kaut kur pavīdēs vēl kādas informācijas druskas. Jebkurā gadījumā šis pasākums pārspēja jebkuru Latvijā iepriekš realizētu tamlīdzīgu akciju – perfekti noorganizēta, nekāda haosa. Dalībnieki pēkšņi parādījās, padarīja darāmo un tikpat pēkšņi izklīda – nekādas savstarpējas sabļaušanās, nekādas kopējas dalīšanās iespaidos, ne čiku ne grabu, katrs savā virzienā prom. Esmu sajūsmā.

Starp citu, ja vēlaties kaut kur pārpublicēt šos foto, es šoreiz neiebilstu – lielākā izmērā tās ir pieejamas šeitan. Cerams, lieki piebilst, ka būs gan nepieciešama atsauce uz autoru, kas ir Džerijs Šterns, vai vismaz šo blogu – www.whiterabbit.lv. Paldies par uzmanību.

7 Comments

  1. J.A.Z.

    Šodienas DIENA raksta, ka tie bija dejotāji no Latvijas pilsētām, kurus saorganizējis kāds mobilo sakaru operators, kura nosaukums sākas ar burtu B… :)(tas tā – lai nebūtu reklāmas)

  2. Pingback: 1st Latvian Flash Mob Dance

Leave a Reply

Your email address will not be published.