Jaunais Apollo – fēnikss vai dabas kļūda?

Skaļi virsraksti laikam sāk kļūt par manu specialitāti… Taču raksts atkal būs rāms un tolerants, piedodiet. Un grozīties viss šoreiz grozās ap jauno portāla Apollo testa versiju, kuru tās izstrādātāji pagaidām slepeni uzglabā iekš http://www.apollo.lv/beta/. Patreiz gan tur redzama tikai jaunās versijas pirmā lapa, no kuras saites tāpat ved uz rakstiem vecajā. Portāla attīstības grupas vadītājs šodien iesaistījis tās testēšanā lokālos blogerus, un te nu es arī tad mazlietiņ izpaudīšos.

Kopumā nekad neesmu bijis Apollo portāla pastāvīgo apmeklētāju lokā, jo jau iz pirmsākumiem tiku pieradis, ka Apollo raksti ielādējas ļoti lēni. Šobrīd gan minētā problēma liekas esam atrisināta – un ja tā paliks, es varēšu izmantot savukārt gana simpātisko satura meklētāju, kas dažu labu reizi palīdzējis atrast pa labai publikācijai.

Pirmais, kas krīt acīs jaunajā versijā, ir gandrīz bezgalīgā ziņu lenta. Tajā vairākās ekrāna lapaspusēs atrodami visdažādākie jaunumi, kas šķiet domāts, lai izpatiktu pēc iespējas plašākam apmeklētāju lokam. Taču jāsaka, ka šis princips var nospēlēt arī pretēju lomu – piemēram, darba dienas rītā, kad cilvēks grib ātri izlasīt nozīmīgākās ziņas, diez vai viņš ir gatavs tādai informācijas gūzmai un laika patēriņam.

Piedevām, tādā veidā portāls zaudē arī to daļu auditorijas, kas tomēr ieskatās tikai pirmajā ekrānlapā un tālāk nemaz to neritina – jo kategoriju izkārtojums ir tāds, ka patreiz, iespējams, ikdienā svarīgākās ziņas ir novietotas tālākajās lapās, kamēr ne tik svarīgā ir nonākusi pirmajā. Pieradis klaiņot pa dažādiem ziņu portāliem še un plašajā pasaulē un pie to visbiežāk pielietotā izkārtojuma, es jaunā Apollo pirmajā apmeklējumā pat palaidu garām veselu rindu ar iespējami svarīgām ziņām, jo īsti neiedomājos, ka, ritinot lapu pāri tādām sadaļām kā “Auto”, “E-veikali” un vēl vārdā nenosauktai slejai ar “dzeltenajām ziņām”, es vēl tālāk apakšā atradīšu turpinājumu politiskajām ziņām, viedokļiem un citām dienas nopietnajām aktualitātēm.

Protams, negribu likties pavisam negatīvi noskaņots. Gluži otrādi, es priecājos, ka Apollo maina savu dizainu un uzbūves principu pret šādu, kurš ir blogera sirdij tuvāks un, neskatoties uz iepriekš minēto, jebkurā gadījumā tomēr pārskatāmāks kā iepriekšējais. Sevišķi priecē arī tas, ka tā izstrādes vadītāji vēršas pēc padoma pie auditorijas, nevis vienkārši uzveido kaut ko jaunu, nepārbaudītu un tad noliek priekšā publikai kā gatavu produktu, kas vai nu jāēd, vai jāpaliek bez pusdienām… Pēdējais, starp citu, ir diezgan raksturīgi dažādiem portāliem, ko pēdējos gados veido pēc valsts varas iniciatīvas – gan senākus, gan nesenākus piemērus jau Jūs paši atceraties.

Tas nu tā, īsumā. Priecāšos, ja ieskatīsieties minētajā lapā un padalīsieties arī ar savām pārdomām. Neba tāpēc, ka es pārlieku rūpētos par Apollo attīstīu, taču man būs interesanti savus iespaidus salīdzināt ar Jūsējiem un paanalizēt portālu attīstību kā tādu – galu galā, arī pašam ir kādreiz nācies ar ko līdzīgu nodarboties un, cerams, vēl arī nākotnē nāksies.

4 Comments

 1. Pozitivais: Patik, ja saits nolikts pa vidu lapai. Tabi izkartoti logiskak un parskatamak. Dizains pietiekami vienkarsh zinju lapai un tas ir jauki, netrauce meklet virsrakstus. Tas laikam viss no pozitivisma.

  Nezeligi gara lapa, drizak trauce, ka palidz. Visiem viss neinterese, labak butu vairak kategorizejushi.

  Lapa veidota ar Table, oh dear.. shodien ir 2009 nevis 1999 gads. Loti daudz javascript ieksh html, nav jau ta ka tas ir slikti, bet nesmuki gan. Vareja tak izvakt ara to visu.

  Uz doto bridi ir 106 warning uz lapu. Protams, tas lietotaju neuztrauks, bet mani izbrina gan.

  Loti censhas apollo uzlabot savu SEO, sametot ieksa simtiem keywords. Smiekligi, bet tos jau vairs mekletaji nenjem vera, tas nu taa.

  Kopsavilkums. Dizains ir gaumes jautajums, bet man liekas ok. Tehnisko pusi neaiztikshu, tachu taisit tik garu lapu ir stulbi, IMHO. Manuprat labs piemers ir BBC lapa, kaut gan bus labaka ka esosha db.lv noteikti!

  nu taa.. aizravos isinot darba dienu

 2. dusk

  Kāpēc sašaurina to visu! Solis atpakaļ. 16:9 un 16:10 turklāt garais gals. Ziņu portāliem piesaistīt sevi centram kolonai palielam ir garām. Labs piemērs ir Wired. Kaut ko taisīt no nulles un to neņemt vērā ;)

  Turklāt diezvai tur iztiks bez n sagrūstām reklāmām.

  Tehniski – nevērtēju.

 3. Pingback: Apollo beta testi | Pods.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published.