Kinofakti: Vorneru ģimenes lepnums

Kad Hjū and Bārbara Vorneri prieka pilni realizēja savas jūtas laulības gultā (vai nu kur tas toreiz gadījās), viņi diez vai spēja paredzēt, ka šīs darbības rezultātā radies ģimenes pieaugums, kādreiz Kristīgā mantojuma skolas audzēknis, lielāko daļu apzinātā vecuma pavadīs, sievišķīgos tērpos un sātaniskā grimā lēkādams pa skatuvi, slavinādams tumšos spēkus un tanatofīliju. Iepazīstieties, Braiens Hjū Vorners, drīzāk gan pazīstams pēc skatuves vārda Marilyn Manson.

oriģināls: 13.02.2008

Uzrakstīt par viņu izlēmu brīdī, kad skatījos “MASH” – 1970. gada melno komēdiju par kara ķirurgu dzīvi Korejā. Tās ievadā dzirdēju jautru dziesmiņu “Suicide is Painless”, kurā pēkšņi sev par pārsteigumu atklāju pazīstamas skaņas. Tieši tā – arī Mensons ir šo dziesmu dziedājis, tikai viņa izpildījumā tā ir ļoti depresīva. Līdz šim tiku domājis, ka tas ir viņa paša skaņdarbs…

Jaunībā Vorners studēja žurnālistiku, pēc studiju beigšanas uzsākot strādāt šajā profesijā, rakstot rakstus un veidojot intervijas ar slavenībām kāda žurnāla izklaides daļai. Viens no viņa intervējamajiem bija arī Trents Reznors (Nine Inch Nails līderis), ar kuru tas ātri atrada kopēju valodu. Reznors vēlāk kļuva par Vornera dažu pirmo albumu producentu.

Braiena Hjū Vornera skatuves vārds ir sastādīts pēc noteikta principa – vārdu ņemot no populāras aktrises un uzvārdu no pazīstama slepkavas. Tāpat ir radīti visi pārējie Mensona grupas dalībnieku vārdi: Daisy Berkowitz, Gidget Gein, Madonna Wayne Gacy (kādreiz bija arī Olivia Newton-Bundy un Zsa Zsa Speck). Mākslinieka stila un tēmas izvēli psihologi nereti tiecas saistīt ar viņa bērnību – kristīgās skolas audzēknis, kurš bērna vecumā vairākas reizes piedzīvojis seksuālu uzmācību. Taču tas viss ir nieki, Merilinu Mensonu neviens psihologs vairs neizmainīs, viņa stils mākslas pasaulē ir kļuvis par atsevišķu brendu. Pastāv pat tāds kontaktlēcu veids – “The Marilyn Manson Look”. Pats mākslinieks uzstājoties bieži valkā vienu kontaktlēcu ar speciālu dizainu.

Savulaik, kad vēl dzīvs bija Sātana baznīcas dibinātājs Šandors LaVejs, Mensons ieguva šīs improvizētās baznīcas garīdznieka titulu. Brīvajā laikā Mensons glezno un raksta stāstus. Tāpat viņam pieder plaša kolekcija ar medicīniskajām protēzēm un senām metāla pusdienu lādītēm.

Bez šaubām, Mensonu un viņa daiļradi apkarot mēģina daudzi, talkā ņemot visdažādākos argumentus. Piemēram, “Mechanical Animals” disks morāles aizstāvjiem neiepatikās dēļ specifiskā dizaina, taču aizliedza to dēļ it kā dažādiem iemesliem. Ja, teiksim, pašmāju tirdzniecības tīklu vadība iebilda pret to, ka uz vāciņa Mensons ir attēlots kā kails citplanētietis, Japānā aizliegumu pamatoja ar to, ka uz vāciņa attēlotajam Mensonam uz kreisās rokas esot redzami seši pirksti.

Savu daļu Mensons ir ieguldījis arī kinopasaulē, gan rakstot mūziku filmām, gan dažubrīd filmējoties pats:

Anti-Christ Superstar (1996)
Lost Highway (1997)
Jawbreaker (1999)
Party Monster (2003)
The Heart Is Deceitful Above All Things (2004)
Lest We Forget: The Video Collection (2004)
Rise (2007)

Šogad plānots laist pasaulē briesmu filmu “Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll”, kurā Mensons iejuties rakstnieka Luisa Kerrola, “Alise Brīnumzemē” u.c. grāmatu autora lomā, bet izstrādē atrodas arī 2009. gadam paredzētā krimināldrāma “King Shot”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.