Stāsts par raudošo briedi, kurš uzskatīja sevi par ziemeļblāzmu

Jauns gardums manā mūzikas virtuvē ir ienācis krievu mūziķa un skaņu režisora Romāna Litvinova personā, kurš skatuves tuvumā dēvē sevi par Mujuice. Pēc profesijas būdams grafiskais dizaineris, viņš kādreiz pasācis aizrauties ar nelielu skaņdarbu sacerēšanu klavierēm, līdz tā ap 2004. gadu, būdams vien 19 gadus vecs, nonācis līdz muzikāliem meklējumiem eksperimentālās elektronikas pasaulē un drīz apbūris tūkstošiem prātu (un dzirdes aparātu).

Nav nemaz tik vienkārši raksturot Mujuice daiļradi. Labprāt šeit aizņemtos kāda cita teiktus vārdus – autors ir viens no Pēterburgas portāla “TimeOut” recenzentiem, Iļja Rozovs (cerams, spēšu tos iztulkot tuvu oriģinālam):

“Romāns Litvinovs ir mīļš mūziķis tiem mūsdienu kultūras intelektuāļiem, kuri jaunībā dalīja mūziku nevis stilos, bet tikai labā un sliktā. Viņi varēja no rīta mosties Smashing Pumpkins skaņās, dienas lekciju laikā klausīties Мумий Тролль, bet naktīs dejot reiva pasākumos. Tagad šie ļaudis ir izauguši, un viņiem nepietiek ar tikai vien tehno vai roku, viņi grib gan vienu, gan otru. Romāns izceļas uz krievu elektroniskās mūzikas gļēvi kūsājošā fona ar savu spilgtumu. Pārsteidzoši, bet viņam ne pārāk patīk komunicēt ar cilvēkiem – katrā viņa intervijā iezogas vientulības tēma. Turklāt viņš nemaz nav mizantrops, drīzāk romantiķis, kas nespēj atrast savu vietu ciniskajā pasaulē. Un visa viņa mūzika ir tāda pati – maiga, bet vienlaikus tāda āķīga: to tā uzreiz nesapratīsi, bet ja esi ielaidis to sevī – vaļā vairs netiksi. Šī mūzika aizķer un velk sev līdzi.”

Bet lai jau runā pati mūzika. Kas zina, varbūt Jums nemaz nepatiks un tad es tik un tā būšu velti rakstījis. Savukārt, ja patiks, – kam tad vairs te mani vārdi būtu nepieciešami… Katrā ziņā, esmu ļoti priecīgs par to pilnīgo nejaušību, kas nesen man lika iepazīties ar Mujuice darbiem. Interesanti, ka viņa dziesmās ir sastopami pat tādi kā “cojiski” motīvi, galvenokārt, dziedāšanas manierē. Tāpēc iesaku noklausīties visus šeit atrodamos piemērus, kas savstarpēji ir diezgan atšķirīgi, kā arī pameklēt vēl citus internetā.

Leave a Reply

Your email address will not be published.