No rajona un no sirds, kuņģa, pūšļa…

Pļavnieku ekstravagantais celebrity Artūrs Bērziņš (mākslinieks, mūziķis, režisors un sazin kas vēl) nolēmis atkal rupji ielauzties nācijas smadzenēs – šoreiz ar personālizstādi “Iekšās”, kura norisināsies galerijā “Pegazs” no 11. oktobra.

Izstādi kūrējošās personas attiecīgo pasākumu raksturo apmēram šādi: “Autoram tuvās tēmas – sievietes/vīrieša attiecības, cilvēka iekšējo pretrunu jautājumi, mēģinājumi izdzīvot sociālo prakšu tīklojumos, – šajā izstādē tiek risinātas ar izteikti fizioloģisku ķermeņa orgānu atainojuma palīdzību. Iekšas šeit ir ne tikai viena cilvēka autonomas sistēmas sastāvdaļas, tās ir saistītas ar vidi, ar mīlestības objektu. Iekšas ved pie cilvēka smalkākajiem psiholoģiskajiem pārdzīvojumiem. Psiholoģiskajai realitātei atbilstīgas ir metaforas „dabūt iekšās” vai „sagriežas iekšas” un tml. Artūra Bērziņa personālizstāde aicina uz šādu „iekšu izkustināšanu” gan ar pavisam tiešiem attēlojumiem, gan darbiem, kas, sākotnēji liekoties apgarotā attālinājumā no fizioloģiskās realitātes, tomēr liek iekšām gluži nemanot sagriezties.”

Piekrītu, diezgan murgaini. Taču izstāde solās būt krietni interesantāka par aprakstu, to secinu pēc autora agrākajiem veikumiem. Iz kam es, parasti būdams it kā ass tamlīdzīgas mākslas pretinieks, pēkšņi tomēr popularizēju šo izstādi? Nē, ne tāpēc, ka uz afišas šoreiz ir balts trusis, hehe. Zināt, šis mākslinieks (manuprāt) nav vis tik prasts kā vairums viņa “žanra kolēģu”; viņš rok krietni dziļāk. Esmu drusciņ mēģinājis paust savu attieksmi un vērtējumu viņa darbiem jau agrāk, plašāk nemācēšu, neesmu profesionāls kritiķis. Taču labprāt palasītu Jūsu domas komentāros par šo izstādi, ja to apmeklēsiet (tad es varēšu radoši taisnoties).

Galerija “Pegazs” atrodas  Rīgā, Rūpniecības ielā 18; darba laiks esot no 11:00 līdz 17:00, izņemot brīvdienas, kad apmeklējums iespējams, vien iepriekš sazinoties ar kādu no izstādes kuratorēm – Annu (25926065) vai Anitru (27082388). Atklāšanas pasākums paredzēts 11. oktobrī pl.18:00.

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.