Par Vienotības simbolu

Jaundibināmais politiskais veidojums “Vienotība” šodien plašsaziņas līdzekļos izplatījis viedokli, ka apvienības logotips, kurā ietverts burts “V”, simbolizējot jaunu pagriezienu valsts politikā (cerams, ar to netiek domātas Repšes jaunākās idejas – tāds pagrieziens Latvijai varētu izrādīties visai nepatīkams) un vispār starptautiski asociējoties ar uzvaras simbolu.

Nez, man pirmā asociācija, ieraugot attiecīgo stilizēto logotipu, bija ar 80-o gadu seriālu par citplanētiešu ķirzakām, kas mēģināja iekarot Zemi un uzspiest tai savu ideoloģiju – tur apmēram tādā pašā veidā tika uz sienām ar krāsu nevērīgi pūsts simbols “V”, kas bija saīsinājums no “Visitors”. Izskatās, ka JL no kosmosa vēsmām nekādi vaļā netikt, hehe.

P.S. par minēto filmu esmu jau rakstījis, ja ir interese, te tas aprakstiņš ir: Bērnības kino.

3 Comments

  1. Vispār jau V burtu izmanto ļoooti plaši.
    Tas pats V for Vendetta.
    Arī V kā vēsturiski slavenais Čērčila uzvaras žests.
    V kā angļu loka šāvēju žests “Come and get me if you can”.
    Lai vai kā – samērā dažādas un diametrāli pretējas izjūtas rodas uzlūkojot to burtu vien.

  2. Nē nu, ja tā baigi dziļi rok, tad visu ko var atrast. Atceros, ka Grieķijā (vai varbūt tomēr citā valstī, nevaru tagad precizēt) pat tas pats Čērčila “victory” skaitījās nevēlams žests, jo izskatījās līdzīgs pavisam nevēlamajam atklātās plaukstas žestam, ko uzskatīja par atgādinājumu vēsturiskiem notikumiem, kad karagūstekņi tika apmētāti ar mēsliem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.