Ufo, nedzer asinis!

“Es, Kaspars Upacieris, kā privātpersona vēlos publiski izteikt savu nožēlu un protestu pret nodibinājuma „Dzīvnieku draugu fonds” rīkoto akciju „pret cietsirdīgu lauksaimniecības dzīvnieku kaušanas metožu ieviešanu Latvijā, kā arī prettiesisku un nedemokrātisku likumdošanas procesu“. Man ir neērti par manu kolēģu un amata brāļu bērnišķīgi emocionālo liekulību. Vai pēc šīs akcijas viņi savas ādas kurpes nomainīs uz dermatīna čībām? Vai savus mājdzīvniekus – kaķus un suņus – baros ar veģetāru barību, neindēs dzīvnieku parazītus un restorānos neēdīs sulīgu steiku? Vai kāds no viņiem vispār ir kādreiz bijis latviešu cūku bērēs vai redzējis, kā nogalina lopus kautuvēs līdz šim?”

Es, Džerijs Šterns, izsaku nožēlu par Kaspara Upaciera aprobežotību. Vēl šodien vairāki gaļas produkcijas ražotāji tāpat intervijās atzina, ka viņiem šis jaunais likums peļņu nebūt neuzlabos; tas ir tikai tiešām sasteigts likumprojekts, kas tiek teju slepus pieņemts, acīmredzot, dažu īpaši ieinteresēto labā… Savukārt, ja Ufo nesaprot, ar ko atšķiras apdullināta dzīvnieka ātra nogalināšana no asiņu lēnas notecināšanas, pie pilnas samaņas pārgriežot tam rīkli, atliek attiecīgo personu tikai nožēlot vai aicināt pamēģināt uz savas ādas…

Foto no TVNET.lv arhīva

23 Comments

 1. Un kā tad ir “humāni” nogalināt?!:D Aizbrauciet uz laukiem un paskatieties kā tiek kauti lopi jau kopš seniem laikiem. Un kas būs tas, kas pateiks, ka tā ir nesāpīgāk?
  Cik no tiem piketētājiem tad ir veģetārieši?

 2. GarJānis

  Kopš 1991. gada, kad cīnījāmies par savu brīvību no svešām varām un pāri darītājiem, pamazām esam kļuvuši par tumsoņām, kas paši dara pāri citiem. Freids labi varētu raksturot, kas notiek ar apspiestajiem un pazemotajiem, kad tie paši nonāk pie varas. Esam kļuvuši par “jaunajiem latviešiem”.
  Cilvēki mīļie! Atcerieties! Lai kādi vastī būtu likumi, vienīgi jūs paši esat atbildīgi par to, ko darāt. Sirdsapziņa ir jūsu likums. Ja nevēlēsieties citiem darīt pāri, tad to nedarīsiet un citiem neļausiet. Un nospļauties par to, ka mūsu valstī ir atļauts nogalināt. Nedarīsim to!

 3. Ingvilda

  Protams, ka gaļas un ādas izstrādājumu tirgū nekas daudz nemainīsies, taču tā ir dzīvības necienīšana. Pat dabā plēsēji nogalina ātri! Kārtējais secinājums – jāpērk lauksaimnieku produkti!
  Nākamais, kas varētu būt – protests pret kombinātiem, nepērkot produkciju! Vēlamais tiem neliešiem kļūtu par nevēlamo! :(

 4. Catheri

  Tas ir absurds. Neviens Latvijā šādus grozījumus nav pieprasījis, izņemot vienu uzņēmēju. Viņu sauc [Normunds] Teicāns, un šim cilvēkam pieder Jēkabpils rajonā esošā kautuve SIA “Viesuļi”. Viņš bija ieņēmis upura pozīciju un televīzijā sūdzējās, ka pēc diviem mēnešiem viņa uzņēmumam draudot bankrots. Toreiz intervijā Teicāns stāstīja, ka zvanījis visiem saviem draugiem politiķiem, un, lūk, te ir rezultāts.

 5. asdf

  PETAS darboņu apstulbinātie,
  par kaušanu no PETAs filmām smelties objektīvu informāciju ir tas pats, kas to smelties par Staļinu no padomju filmām. PETA ir globāla, agresīva, bagāta organizācija un populisma labad nekad nekautrēsies melot, ja vien tas būs viņiem izdevīgi.

 6. Kristaps Mežinskis

  Labdien!
  Jautājums Džerijam Šternam,
  1. Kas ir tās pazīmes kas liek Jums izdarīt secinājumu ka likumprojekts ir “sasteigts likumprojekts, kas tiek teju slepus pieņemts”. Ar ko pieņemšanas proces atšķiras no citiem steidzamajiem likumprojektiem.
  2. Vai Džerijs Šterns ir laukos piedalījies cūku bērēs? (dzirdējis par tām?)
  3. Pēc kādiem kritērijiem Jūs kungs vērtējat sāpīgumu dzīvniekam?
  4. Kā var noteikt vai dzīvnieks pēc sitiena ar veseri vai elektrību ir tik apdulis ka neko nejūt?
  5. Vai Džerijs Šterns kaut ko saprot no anatomijas? Ja tiek pārgrieztas visas artērijas dzīvnieks samaņu zaudē nekavējoties jo dzīvnieka smadzenes nesaņem skābekli un asinis, rezultātā dzīvnieks sāpes sajūt tik pat ilgu mirkli kā sitiena brīdī pa galvu ar veseri vai elektrību.
  6. Vai Džerijs Šterns zin ka kautuvēs bieži dzīvniekam ar vienu sitienu (gan strāvas gan elektrības) nepieitek. Kāvēji sit dzīvniekam atkārtoti dažreiz pat vairākas reizes? Tas ir nesāpīgi?
  7. A ja zemnieks nebūtu no oranžajiem Džerijs Šterns tā pat bļautu?
  8. Vai Džerijs Šterns zin kaut ko par lobiju? Tā principiem.

  Bļaut un bārstīties ar vispārīgām demagoģiskām frāzēm ir ļoti vienkārši. Uz tādām pūlis viegli pavelkas. Pūlim tad nevajag argumentus. Tapēc jau tas ir pūlis.
  Tapēc, Džerij Štern, pirms bļaušanas izpēti lietu no visiem aspektiem un tikai tad bļauj, izņemot, ja esi populistisks demogogs.

  Kristaps Mežinskis

 7. Kā jau minēju – intervijās citu saimniecību vadītāji atzina, ka viņiem tas likumprojekts bijis nebijis, un neviens neko tādu nav nedz iesniedzis, nedz pieprasījis. Ko nevarētu teikt par vienu pašu Teicānu (nezināju gan, ka viņš ir oranžais, paldies par informāciju), kas savulaik pusi pasaules ar to, izrādās, ir piebļāvis. Ar jelkādām vienotām organizācijām par šo likuma projektu konsultāciju nav bijis.

 8. Vik

  asdf, varbūt esi veicis pētījumu, kas no tām filmām ir patiesība, kas nē? Esi bijis fermās, kur tas filmēts? Nē? Nebrīnos, un tavi argumenti ir tikai nepamatotas fantāzijas.
  Un bez agresivitātes mūsdienās grūti kaut ko panākt, ņemot vērā daudzu attieksmi pret dzīvniekiem, tā kā vismaz PETAi tā ir pamatota, atšķirībā no tevis.

 9. Ingvilda

  Ja piketa laikā uz jautājumu – kur ņems līdzekļus, lai apmācītu darbiniekus, sertificētu speciālistus, atbilde bija: tas viss mums jau ir! – tātad gatavošanās šim bija jau sen, bet runas par to parādījās nupat! Un Teicāna kungs nez vai būtu tērējies, ja nebūtu drošs par šī likuma pieņemšanu! Viss jau bija nolemts sen atpakaļ!

 10. kas

  kas tas par sviestu. tagad laikam modē ir kaukt par kaukādām lietām saistitam ar dzīvniekiem. neesiet tak dumji un naivi bērni. dzīvnieki vienalga ciesh apdullina vai ne. tāpēc beidziet cepties par sīkumiem. stulbā tauta, ;est nav ko cilvēkiem, skolotājiem naudas nav, pension;ariem arī bet shie cepas par dzīvnieku kaushanas ētiskumu. kustiniet savas pelēkās shuunas cilvēku labā nevis tērējiet laiku muļķībām. tiešām prasās pa muti tam freimanim ākstam iedot.

 11. Pakustini pats savas pelēkās (cerams) šūnas – vai pensionāriem, skolotājiem u.c. tieši tāpēc nav tik slikti, ka mums ir valdība, kas viena biznesa lobija interesēs gatava izbīdīt cauri jebkuru likumprojektu, pofig, ka tas uztrauc tūkstošiem cilvēku?

 12. kas

  man person;igi vienalga kam tas bizness ir, bet ja tas dod darbu 150 cilvēkiem un maksā nodokļus valstij tad tas krīzes laikā ir apsveicami. labāk pastāstiet kur jūs naudu ņemat lielajām reklāmas kampaņām. būtu ziedojuši pensionāriem un skolotājiem šo naudu, nevis tērējuši muļķībām. gan jau no jaunā laika tas viss nāk lai ieriebtu TP.

 13. Iemācies pieklājīgi izteikties. Par partijām kaut ko tu smagi pārproti, acīmredzot, bet tajā neiedziļināšos. Savukārt, kas attiecas uz lopkautuvēm – palasi vakardienas presi, tur bija vesela rinda iesaistīto viedokļu, kuriem, atkārtoju reizi trešo-ceturto, šis likumprojekts patiesībā vis nepalīdz un neliekas vajadzīgs. Spekulēšana ar tekstu “jaunas darbavietas” patreizējā situācijā ir jau banāla.

 14. Likuma grozījumi sagatavoti, atbalstot atsevišķu uzņēmēju vēlmi ļaut dzīvniekus nogalināt atbilstoši reliģiskajām tradīcijām, jo kāda privātfirma vēlas Latvijā ražot liellopu un jēra gaļas pelmeņus un eksportēt uz Zviedriju turienes musulmaņu kopienai, raksta LETA.

  Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome ceturtdien jau paudusi savu negatīvo nostāju. Padomes priekšsēdētāja Solvita Vība paziņojusi, ka šie grozījumi nozīmē atļaut ātru rīkles pārgriešanu ar ļoti asu nazi dzīvam, pie pilnas apziņas esošam dzīvniekam, pārgriežot kakla priekšējo daļu (miega artērijas) un pēc tam ļaujot dzīvniekam noasiņot līdz nāvei. Šis kaušanas paņēmiens izraisa dzīvniekam milzīgas sāpes un ciešanas, viņa uzsver. Latvija līdz šim varējusi lepoties ar to, ka ir valsts, kur likums aizliedz šādu cietsirdīgu dzīvnieku nogalināšanu gaļas ieguvei reliģiskiem rituāliem, vērtēja S.Vība.

  Organizācija uzskata, ka grozījumu izstrāde ir notikusi steigā un slepenībā, jo nevalstiskajām organizācijām ir bijusi liegta iespēja iesniegt priekšlikumus un paust savu viedokli par plānotajām izmaiņām.

  Padomes sastāvā ir 13 valsts iestāžu, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvji, kas darbojas dzīvnieku aizsardzības jomā.

 15. Ingvilda

  Cienījamais “kas”. Acīmredzot daļa no cilvēcīgāmīpašībām Jums ir sveša dziesma. Man Jums pārītis jautājumu: – Sakiet, vai Jums bērni ir? Ja nē – varbūt labi vien ir. Ja jā: – Sakiet, vai Jūs tiem mācāt kā rūpēties par dzīvām būtnēm un nedarīt tām pāri, vai arī gluži pretēji? Ja gluži pretēji – atvainojiet – jautājumu Jums vairs nav – būtu baisi pagadīties Jums ceļā. ja tomēr rūpēties: -Sakiet, ko Jūs sacīsiet bērniem par gaļas iegūšanas procesu? Un vai Jūs tiem skatoties acīs varēsiet pateikt, ka – jā! es to atbalstu, jo… (tā arī nesapratu Jūsu argumentus – jo šis nav un nebūs veids, kā glābt LV ekonomiku – tieši vai netieši, bet atsevišķa indivīda interešu (finansiālo) gan)
  Kādēļ Jums nerūp, ka liels ļaužu vairums (tie, kam tās rozā brilles ar klapītēm ;) ) neiegādāsies šo kombinātu produkciju? Lai tad musulmaņi nomaina vietējos patērētājus!
  Atļaušos piebilst, ka cilvēki tomēr prot apvienoties, kopīgiem spēkiem risināt problēmas, lūgt palīdzību, vai to dot, turpretim dzīvnieku aizstāvji mēģina palīdzēt tiem, kuriem šādu spēju un iespēju nav. Neesmu nevienas biedrības biedrs (pagaidām), tomēr lūgšu Jūs – nenievāt tos, kuri dara šo darbu, jo tas ir cēls. Tā ir brīvprātīga darbība, kas tiek atmaksāta ar pieķeršanos no četrkājainā drauga! Jums neviens maizi no mutes laukā nerauj, ziedo tie, kuri to tiešām vēlas, un cik vēlas.
  Atceros omītes vārdus: Dieva priekšā visas radības vienādas!

 16. asdf

  Ingvilda, jūs gaļu needat, vai?
  Ja needat, tad labi, bet tad uzbrūciet miljoniem gaļēdājiem, nevis vienam Ufo.

  Jeb Jūs esat naiva būtne un saskatījusies PETAS viltojumus filmās. To, ko tur redzat, tam ar halala kaušanu nav nekāda sakara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.