Paraplāns un kūla

Ir manā draugu lokā viens diezgan traks pilsonis, kurš stipri aizraujas ar paraplanierismu – tā ir tāda kā lidošana, kā planēšana ar vadāmu izpletņveida spārnu. Un šodien no viņa – dienas stāsts, ko nespēju atturēties, tālāk Jums nevēstījis.

Par diezganu traku es Mintonu (jo tas ir viņš) dēvēju tāpēc, ka viņa kontā jau ir daža laba smaga trauma (piemēram, norauta un vēlāk veiksmīgi pietamborēta pēda), kas gūta procesā un pēc kuras citi varbūt pat vairs nepārvietotos nedz pa zemes virsu, nedz gaisā virs tās… Bet šis turpina no visas sirds ar to nodarboties un aizraut citus.

Šodien atsevišķos valsts reģionos esot bijusi jau tāda saule manāma, kas ļauj pat sauļoties un, vēl vairāk, pamatīgi apdegt. Rezultātā Mintons uzlidinājies gaisā pārlieku vieglā apģērbā un pasācis to nožēlot, jo gaisā temperatūra izrādījusies teju četras reizes zemāka. Tagad pienācis laiks attaisnot virsrakstu: jā, tieši tā – sasildījies pilsonis esot, uzstūrējot spārnu virs tuvumā degoša kūlas lauka. Un vēl piedevām, pateicoties siltajām augšupejošā gaisa straumēm, uzstādījis personīgo augstuma rekordu. Vēlāk šo pašu metodi sākuši izmantot arī citi viņa biedri – tāpēc tagad varam vien gaidīt, kad apritē sāks parādīties versija, ka patiesībā visus kūlas ugunsgrēkus izraisa paraplanieristi, hehe.

Nedaudz iz tā, kā TAS notiek, var ieraudzīt šajā filmiņā – ja nemaldos, tas iraid tieši no tā kluba hronikām, kurā darbojas arī šī īsā stāsta galvenais varonis.

2 Comments

  1. dusk

    Par to metodes jaunumu dikti šaubos, jo tā ir sena kā pasaule. Varbūt vienīgi degošas kūlas elements :D Tās karstās gaisa plūsmas ir dafiga citās vietās. Es tagad mācos un regulār piedomāju, jo ar lidinos. Man tās ir letālas. Pats gan fiziski neatrodos gaisā ;)
    Vot kas man nepatīk pašam gaisā atrasties. Viņam novēlu ātrāk pārsēsties vismaz planierī vai deltaplānā. šitais pārāk traumatisks process.

Leave a Reply

Your email address will not be published.