Kinofakti: I’ll be back

Protams, izlasot šādu nosaukumu, it nevienam vairs nav ne mazāko šaubu, par kuru filmu šoreiz būs runa. Iepazīstieties: viņš izskatās kā cilvēks, viņam ir sviedri un slikta elpa – Terminators.

oriģināls: 07.02.2008

Taču tūdaļ taisnības labad jāpiebilst, ka šī pasauli iekarojusī frāze ir Arnolda Švarcnegera misēklis, jo scenārijā stāvēja rakstīts “I’ll come back”. Kopumā ņemot, Švarcnegers darbā pie šīs filmas parādīja sevi kā diezgan izklaidīgu cilvēku – piemēram, reiz filmēšanas pauzē viņš aizgāja paēst uz kādu restorānu un tikai tad, kad jau bija nošokējis prāvu cilvēku bariņu, atklāja, ka ir joprojām savā grimā – “missing eye, exposed jawbone and burned flesh”.

Tomēr šodien mēs nevaram pat iedomāties, ka Terminatora lomā būtu varējis būt kāds cits, izņemot Kalifornijas gubernatoru. Taču sākotnēji šajā lomā bija paredzēts O. Dž. Simpsons – līdz brīdim, kad studijā nolēma, ka viņš ir “pārāk jauks” un netiks uztverts nopietni aukstasinīga slepkavas tēlā. Vēl tika apsvērtas arī Jurgena Pročnova un Lansa Henriksena kandidatūras. Visnopietnākā iespēja pabūt Terminatora lomā bija Melam Gibsonam, taču viņš atteicās. Arnoldam Švarcnegeram sākotnēji tika piedāvāta “gaišā tēla” – Sāras Konores aizstāvja loma, kura pēc tam tika Maiklam Bīnam.

Runājot par Maiklu Bīnu, jāmin interesants fakts. Filmas notikumu gaitā viņam tiek sakosta roka – un tas notiek ar viņu katrā filmā, ko režisē Džeimss Kamerons (The Terminator, Alien, The Abyss).

Filmas finansētāji tāpat mēģināja ieviest scenārijā savas korekcijas – piemēram, ka labajam varonim filmā palīdz suns-robots. Šo ideju studija atteicās ieviest, taču kādu citu tomēr nācās. Sākotnējā scenārijā romantiskas attiecības starp Sāru Konori un viņas aizstāvi nebija paredzētas.

4 Comments

  1. dusk

    to Neviens: gibsons – terminators :D Tu laikam neesi Gibsona filmas skatījies. Ir tāda lieta, kā aktieriem piemērotas lomas, aktieru atlase (vesela industrija). Filma ir perfekta. Ne velti iekļauta ASV kultūras mantojumā.

  2. Neviens ir Neviena, tas gan ;]. Man tik tiešām vienalga, ka filma iekļauta ASV kultūras mantojumā, tapēc nešaubos par amerikāņu kultūras līmeni kā tādu, bet man vienkārši Švarcnegers nepatīk, tikai mans personīgais viedoklis, tapēc Dusk neņem ļaunā :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.