Ūdenspīpes iegāde

shishaPildot pirms nu jau laba laiciņa apsolīto, beidzot turpinu rakstu sēriju par un ap ūdenspīpēm. Un stāsts lai dzimst sērijas loģiskajā sākumpunktā – jo ūdenspīpes ienākšana Jūsu dzīvē sākas tieši ar tās iegādi.

Ūdenspīpes iegāde sākas ar pastaigu pa veikaliem. Nu jau vairs nav tik grūti kā agrāk, kad ūdenspīpes varēja iegādāt vien pāris veikalos visā valstī; tagad piedāvājums ir gana liels, jāspēj tikai izvēlēties. Tradicionāli pirmā apstāšanās notiek pie ūdenspīpes garuma. Kur tad īsti ir starpība?

Jāatceras fakts, ka ūdenspīpei ir divas galvenās funkcijas – dūmu atdzesēt un dūmu izfiltrēt. Pirmais ir pamanāmāks, tāpēc daudzi saka, ka maza pīpe ir ne sliktāka par lielo – tā pati labā garša utt. Bet otrā aspekta kvalitāte diemžēl kļūst pamanāma tikai pēc gadiem, kad sāk klibot veselība… Un tā gan ir diezgan lielā mērā atkarīga no pīpes apmēriem. Protams, ja abos gadījumos pats lietotājs vispār zina, ko dara. Taču par to mēs runāsim citu reizi.

shishaPirms pirkuma veikšanas domās pārskaitiet visas nepieciešamās detaļas, lai pārdevēja Jums noteikti iesaiņotu visu, kas pie komplekta piederas. Ūdenspīpe sastāv no divām pamatdaļām – ūdens rezervuāra (1) un metāla virsdaļas (2). Abas tiek savienotas ar vītni vai, visbiežāk, vienkārši saspraudumā ar blīvi (3). Pie ūdenspīpes virsdaļas ir pievienota gara, lokana šļauka (4) ar iemuti (5) – te der ievērot, ka standartā Latvijā nopērkamajām pīpēm iemutis ir pievienots pie šļaukas bez iespējas to atvienot, taču dažos veikalos ir nopērkamas arī izjaucamas šļaukas. No augšas tiek uzlikts keramisks rezervuārs tabakai (6). Daži ūdenspīpes modeļi tiek komplektēti arī ar aizsargtrauku (7), biežāk aizsargcilindru (8), lodveida vārstuli dūmu pārpalikumu likvidēšanai (9) un ogļu knaiblēm (10).

Eksistē arī tādas ūdenspīpes, kas paredzētas diviem vai vairākiem pīpētājiem; to komplektācijā ir vairākas šļaukas. Kādā Rīgas veikalā manīju pat tādu brīnumu, kam pievienotas bija veselas sešas šļaukas. Taču tas jau ir lieki… Katrā ziņā, pīpēt pat divu šļauku pīpi nav nemaz tik vienkārši, kā varētu likties. Piedevām, šļauka ir vēl arī visgrūtāk kopjamais un visbiežāk maināmais ūdenspīpes aksesuārs.

Galvenā prasība jebkurai ūdenspīpei ir tās hermētiskums; kad iegādājaties ūdenspīpi, ļoti svarīgi ir pārbaudīt tās savienojumu ciešumu; savienojumu vietas nedrīkst laist cauri gaisu.

Bieži vien ūdenspīpes Latvijā pārdod ar diezgan sekliem tabakas trauciņiem, taču atsevišķi turpat par dažiem latiem ir parasti iespējams iegādāties dziļākus – to no sevis noteikti iesaku izdarīt, jo dziļākā traukā ir vieglāk ielikt tabaku tā, lai tā pīpējot nepiedegtu un nebojātu dūma garšu; piedevām tajā varēsiet arī ērti jaukt pats savus tabaku kokteiļus.

Turpinājums sekos…

4 Comments

  1. Pingback: Ūdenspīpes sagatavošana

Leave a Reply

Your email address will not be published.