Mirušās zvaigznes

Pirms pāris nedēļām es sūkstījos, ka neesmu savulaik personīgo stereotipu un aizspriedumu dēļ apmeklējis “Jaunā Viļņa” festivālu, kura roka sadaļā spēlējusi tāda lieliska krievu grupa kā “Слот”. Un te pēkšņi uzzinu, ka tieši manā 30. dzimšanas dienā tā atkal būs Latvijā. Uztvēru to kā bezmaz zīmi no debesīm: jāiet! Steigšus pārplānoju savas iepriekš paredzētās jubilejas svinību grafiku, jau iepriekš atvainodamies viesiem, ka uz zināmu vakara daļu viņus pametīšu. Un nenožēloju: koncerts patiešām bija lielisks. Protams, te vēršos pie stila cienītājiem, jo grupas skanējums ir specifisks un patiks nebūt ne visiem.

Šis koncerts man lika apjaust divas patiesības. Pirmkārt, arī “Melnās Piektdienas” grīda var šūpoties. Otrkārt, man patiesi tīk krievu neformāļi. Un te es runāju par publiku, nevis uz skatuves esošajiem. Te varēja labi vērot visu to vienotību un atvērtību, kuras nereti pietrūkst mūsu tautiešiem. Laikam šādi izpaužas mana ukraiņu asiņu daļa, ja reiz to izjutu… Galu galā, ne jau velti kopš bērnības lielā mērā esmu sirdij tuvākos mūziķus radis krievu roka un bardu sektorā.

Un tīri salīdzinājumam – video no laika, kad grupas soliste vēl bija Teona Doļņikova

6 Comments

  1. Lai arī ar krievu valodu esmu uz Jūs, kā jau mūsdienu jaunatne, ar ko nemaz nelepojos, man ļoti tīk krievu roks, no šiem piedāvātajiem klipiem, vislabākā dziesma, manuprāt, bija pirmā. Ausīm tīkami. :)

  2. Olmeka

    šīs grupas dziesmu lirikā arī jāieklausās… katrā vārdā tik daudz kas pateikts, vienkārši, bet 100%īgi pareizi… pēc tam, ka pati sāku klausīties, uz “Slotu” “uzsēdināju” arī daudzus draugus :)
    THE BEST!!!!

    koncerts bija labs, tik brīnos, kā stāvot pašā trakojošā pūlī izdevās dabūt kaut cik normālas bildes :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.