Stāsts par Kabrioletu vasaru

Tā nu sanāk, ka es jau dažus gadus ik pa brītiņam šur un tur publicēju kabrioletu fotogrāfijas, bet nekad tā pa īstam neesmu pastāstījis, kāpēc to daru. Šoreiz tomēr pamēģināšu, hehe.

Tātad, kā jau zināt, ir mans savs īpašais vaļasprieciņš – kustības “UrbanTrip” organizēšana. Kustībai piesaistītās fotogrāfu apvienības projektu ietvaros kādreiz sanāca iepazīties arī ar lielisko brīvmākslinieku Garjāni (iespējams, viņa vārds ir Jums pazīstams vēl no deju kluba “Super FM” laikiem, ha), kurš tāpat labprāt iesaistās mūsu aktivitātēs. Savukārt, viņa lielā mīlestība ir automašīnas bez jumta – un šīs mīlestības tiešais rezultāts pirms dažiem gadiem materializējās kā Latvijas Kabrioklubs.

Šis klubs apvieno daudzus tādus pašus trakos, kam vienīgā doma, tuvojoties siltākam laikam, ir noraut jumtu – gan auto, gan sev (pēdējais, cerams, biežāk pārnestā nozīmē). Ikreiz, atklājot vispārējo kabrioletu sezonu (parasti maijā), klubs organizē starptautisku festivālu “Kabrioletu vasara”. Šogad tāds Latvijā notika jau 4. reizi.

Kabrioletu vasara 2010
saīsinātā saite uz rakstu:

Pasākuma pilsētas – Jelgavas virzienā man bija paredzēts doties Kabriobusā, tomēr tuvu pēdējam brīdim atbrīvojās vieta Garjāņa auto – un kā fotogrāfs es nespēju atturēties no kārdinājuma. Skaidrs taču – lai nu kurš, bet Kabriokluba prezidents tādā pasākumā pastāvīgi būs visu notikumu epicentrā.

Vētrasputns (GarJāņa Crysler Sebrin kabriolets, kura atdzimšana ir nedaudz aprakstīta stāstā par industriālo šašliku) noķēra mani kaut kur Rīgā – tāpat kā vēl divus ļoti īpašus cilvēkus, fotogrāfu/mūziķi Jāni Medni un DJ/producentu Imantu Mozeru. Jautrā noskaņojumā devāmies iekarot Mītavas mūrus, pa ceļam sacerēdami visādus kabriojociņus, piemēram, par to, ka ceļu policisti Līgo laikā maskējas ceļmalas krūmos, pārģērbdamies par papardes ziediem.

kabrioklubs

Kabrioleti pulcējās stāvlaukumā pie Jelgavas ledus halles (nezinu, kāds ir tās oficializētais nosaukums). Vispirms, teju reizē ar organizatoru komandu, ieradās divi varen jauki retro kabrioleti – baltais Jaguar Duke un tumšsarkanais Excalibur (kurā man bija tas gods braukt 2009. gada Kabrioletu vasarā).

kabrioklubs

Šis nav reklāmraksts un neviens man nav licis obligāti pieminēt pasākuma sponsorus, tomēr nevaru noturēties – dažas kompānijas rīkojas ļoti tālredzīgi, izvēlēdamies kā savas pārstāves tik skaistas meitenes, hehe. Jāteic gan, “Amigo” man ir simpātiski arīdzan dēļ dažreiz paustā atbalsta Juglas suņu patversmei.

kabrioklubs

Nākamajā bildē redzams jau minētais Imants M. Nu, drusku arī Džerijs Š.

kabrioklubs

Uzsākot parādi, kolonnas priekšgalā novietojās Excalibur, kurā pārsēdās arī Garjānis, atstādams Vētrasputnu Imanta & Co gādīgajās rokās; tam sekoja Jaguar Duke ar Elitu Leju, “Kabriokluba” direktori. Pa ceļam kolonnai pievienojās arī kolorītais Imants Lejasmeijers, kuru Jūs noteikti esat redzējuši ielās vai vismaz dzirdējuši pieminām dēļ viņa īpašajām pazīmēm – iespaidīgā sarkanā Jeep Wrangler un mūždien klātesošā uzticamā četrkāja, baltā vilka Džipo.

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

Vispirms apciemojām Jelgavas pilsētas galveno laukumu, kurā notika kabrioletu izrādīšana plašākai publikai, īsas intervijas ar to īpašniekiem un komandu novērtēšana pēc žūrijas izdomātajām nominācijām.

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

Pasākuma gaitā mūsu vidū ielauzās arī zviedru tautas deju zinātāji (paši gan laikam būdami latvieši) – jo raugi, tieši tai dienā notika arī Jelgavas pilsētas svētki par godu hercoga Jēkaba 400. dzimšanas dienai, bet kabrioletu vērtēšana bija pārlieku ievilkusies. GarJānis neapjuka un nokristīja paredzētās aktivitātes par “īpašo kabrioletu deju”, kura jāiemācoties visiem dalībniekiem. Nezinu, ko par to nodomāja paši dejotāji, bet dalībniekiem patika, hehe. Katrā ziņā, pilsētas svētku organizatoriem kabriofanātu klātbūtne bija lielisks atbalsts, jo sen ieplānotos svētkus draudēja izjaukt valdības ne tik sen apstiprinātais brīvdienu grafiks, pēc kura šī konkrētā sestdiena tika pasludināta par atstrādājamo darba dienu.

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

Noslēguma pasākums notika klubā “Tonuss” ar dažādām interesantām papildatrakcijām – TexMex pavāra Havjera Garsijas kulinārajām izvirtībām un tamlīdzīgām blēņām, par kurām noteikti jau var vai tuvākajā nākotnē varēs izlasīt “Kabriokluba” mājaslapā.

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

kabrioklubs

Pasākuma žūrijā šogad piedalījās: DJ UFO (Kaspars Upacieris), Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, žurnālisti Dace Andžāne un Raimonds Zandovskis, māksliniece Elīna Patmalniece. Pasākumu vadīja DJ Edmunds Kaševskis. Dažādo nomināciju uzvarētājus pierakstījis neesmu, to saraksts ar visiem vajadzīgajiem un nevajadzīgajiem papilddatiem noteikti drīz būs atrodams “Kabriokluba” e-resursos. Gaidiet ar maisu, hehe. Varu vien pieminēt nominācijas, kādās tika apbalvoti dalībnieki: Gada ekipāža, Gada kabrio, Labākais tērps, Vislabāk dekorētais auto, Jautrākā ekipāža, Spožākais brauciens.

Vienu varu teikt pavisam droši – šis pasākums ir interesants ne tikai pārliecinātiem autobraucējiem, bet arī jebkuram cilvēkam “no malas”. Tas ir gaišu emociju pārpilns un dod daudz pozitīvas enerģijas, ar kuras palīdzību vēlāk pārvarēt grūtās darba nedēļas, īpaši vasarā, kad strādāt nemaz tik ļoti negribas, hehe. Paldies organizatoriem, un uz tikšanos “Kabrioletu vasara 2011”!

Leave a Reply

Your email address will not be published.