Kinofakti: 50 cigaretes dienā

[05/06/2008] Ja tā padomā, kādu laiciņu nekas nav rakstīts “Kinofaktu” rubrikā. Tad nu atsākšu sēriju ar tādu kā veltījumu kādam cilvēkam, kurš nedēļas nogalē nerimis slavēja šo aktieri vai drīzāk tomēr mūziķi, kurš bieži parādās visai ekstravagantās lomās. Tātad – Deivids Bovijs.

Nosaukums rakstam nav vairs tik svarīgs – ar šo ieradumu mūziķis tika galā jau 2004. gadā. Nepieminēšu arī neko no tā, kas skar viņa biogrāfiju kā mūziķim – šeit runāsim tikai par kino lietām un drusciņ par privātajām, sarunāts?

Bovijs, kura patiesais, dzimtais vārds ir Deivids Roberts Heivords-Džonss, savu aktiera karjeru uzsāka 19 gadu vecumā, filmējoties šausmu īsfilmā. Viņa vizītkarte uz ekrāna līdz pat šim brīdim ir izteikti dažādais izskats, tēlu mūžīgais ekstravagantums. Reizēm, runājot par viņa izskatu, cilvēki apgalvoto, ka Bovijam esot dažādas krāsas acis, taču nē, abas ir zilas, tikai kādā bērnības kautiņa rezultātā vienai ir bojāta zīlīte un acs izskatās tumšāka. Taču arī ārpus tā visa Bovijs pats rūpējas par savu savdabīgo imidžu, reizēm pat visai dīvainā veidā. Piemēram, kādā intervijā viņš žurnālistam apgalvojis, ka ar savu sievu iepazinies tādā veidā, ka abiem esot bijuši sakari ar vienu un to pašu vīrieti.

Lai kādi vīrieši patiktu Bovijam, tie noteikti nav drošsirdīgi spiegi – savulaik Bovijs atteicās filmēties kārtējā filmā par aģentu Džeimsu Bondu; viņam paredzētā loma tika toreiz vēl ne tik slavenajam Kristoferam Volkenam. Tāpat tie nav arī ļaunie pirāti – kapteiņa Āķa loma tika Dastinam Hofmanam… Taisnības labad gan jāatklāj, ka vēlāk citā intervijā Bovijs ir paudis arī, ka viņa stāsti par paša biseksualitāti esot tikai mīts, ko viņš sagudrojis, lai pastiprinātu sava tēla mistēriju. Bet, kā ir patiesībā, galīgi nav mūsu darīšana.

Pēdējais gabals, kurā latviešu skatītājs redzēja Boviju uz lielā ekrāna, bija “The Prestige” – šeit, darbodamies kopā ar Hjū Džekmenu un Kristianu Beilu, mūziķis tēloja savdabīgo fiziķi Teslu.

3 Comments

  1. Džeina

    Bovija ziņā :) Es ar reizēm varu aizrauties & stundām viņu slavēt, viena no pēdējām ciemošanās reizēm pie paziņām beidzās ar to, ka es viņiem kādu h liku skatīties jūtubā Bovija klipus & koncertieraxtus :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.