Archīvs, 1. daļa

Ik pa brīdim uz galda un citur apkārt krājas gūzma ar visādiem papīreļiem, uz kuriem mirkļa domas un pārdomas pierakstītas. Reizēm pat krietnā pālī, iz kam izvēlētie mediji mēdz būt nez kur noplēsti un vizuāli nepievilcīgi. Un kādā brīdī to pēkšņi ir vienkārši par daudz – tāpēc nolēmu visspalvainākās no spalvainajām domām ierakstīt blogā, lai nepazūd. Protams, vispasaules tīmeklis arī var reiz izrādīties gluži pārejoša lieta – un viens blogu turošs serveris vēl jo vairāk, tomēr te es laikam pie vajadzības šos pierakstus ātrāk atradīšu, nekā kādos senos papīra kalnos rakādamies. Reiz gan man bija kladīte, kurā es tādas štelles mēdzu pierakstīt – taču to es arī kaut kur jau esmu dzīvoklī nozaudējis, he. Tad nu tā.

Šīs ir piezīmes tikai no 2012. gada, taču noteikti drīz uzrakšu krājumā arī no agrāka laika – tad jau sekos turpinājums.

2012

29. aprīlis

Svētdienas skolā mums stāstīja, ka dzīve esot nemitīgs izvēles mirkļu plūdums. Mācītājs gan ar šo cerēja uzdzīt milzīgas atbildības un misijas apziņas uzplūdus, taču es no tā drīzāk izlobīju, ka tas jau nozīmē katras izvēles maznozīmīgumu, jo tai tūdaļ pat seko cita. Un apzinoties, ka spriedze tātad dzīvē nav obligāti pastāvīgs lielums, elpot tūdaļ kļūst vieglāk. [domāju, šis noteikti ir rakstīts krietnā “kramā”, heh – jo vismaz šobrīd tam noteikti pats nepiekrītu]

16. marts

Daudzi vīrieši nesaprot, ka pirms tā saucamās “babysitter” fantāzijas realizēšanas viņiem ir jābūt būtiskam tās priekšnoteikumam – daudzu gadu veiksmīgai karjerai un stabilai ģimenei ar bērniem.

18. janvāris

Uzrunājot draugu pulku, viņš teica: “Es neesmu homofobs! Esmu tikai mizantrops. Man vienādi riebjaties arī jūs, heteroseksuāļi!”

18. marts

Katrs cilvēks var piedzīvot Stokholmas sindromu. Atliek tikai izvēlēties īsto zobārstu.

4. aprīlis

Ir dzirdēti apgalvojumi, ka “Herbalife” nodarbojas ar “smadzeņu skalošanu” un “padara cilvēkus par vergiem”. Zini, ja tāds “Herbalife” tiešām spēj to tev nodarīt – tad, visticamāk, tu neko citu dzīvē nemaz neesi pelnījis.

17. marts

Viņi saka, internets esot bēgšana no realitātes. Nezinu, man reizēm liekas, ka internets ir mana vienīgā īsti noturīgā saite ar realitāti.

9. aprīlis

Viņš bija atturībnieks. Dzēra daudz, bet ļoti atturīgi, bez skaļiem tostiem un sarunām ar citiem.

3. jūlijs

Reizēm iedzīvotāji pauž apmēram tādu uzskatu, ka visi Saeimas deputāti ir vienoti cīņā pret tautu un draugs draugu aizstāv, sak, vārna vārnai acī neknābs. Lai gan patiesībā visas šīs vārnas, tieši otrādi, pat ļoti labprāt viena otrai acīs saknābtu, tak nevar, ir reizēm vienkārši spiestas būt taisnīgas un solidāras, lai neatbalstītu klaju tiesību diskrimināciju.

18. aprīlis

Galvenā fantāzija, ko vīrietim patīk apmierināt sadarbībā ar mauku – ka viņam pašam savukārt par tās apmierināšanu nav jārūpējas.

5. decembris

Kad kāds uzdrošinās paust viedokli, ka visu tautību ļaudīm šajā valstī jādzīvo draudzīgi un vispār jāvienojas, bieži vien pārliecināti nacionālisti sāk bļaut kaut ko par mūsu senčiem – sak, ja tie tā domātu, tad Latvijas vispār nebūtu, un tādā garā. Atļaušos gan teikt, ka nevar jau tagadnē domāt kā pagātnē, laiki un prasības mainās. Citādi tak varētu paņemt vēl senāku pagātni, kad tie paši mūsu senči piederēja pie dažādām letiņu ciltīm, kas viena otrai labprāt nolaida asinis, kad vien gadījās tāda iespēja.

[turpinājums sekos]

Leave a Reply

Your email address will not be published.