Tupeņu mārketings

Harmoniskā, dabiskā vidē tapusi pārtika ir sevišķais modernās cilvēces „klikšķis” – īpaši šobrīd, kad beidzot esam tikuši pāri tai robežai, aiz kuras zemes resursi jau iet mazumā. Kopš 2010. gada 22. augusta rīta mēs visi kopā esam sākuši patērēt vairāk, nekā planēta spēj nodrošināt. Bet ne par to stāsts.

Ja runājam par stāstiem – kādreiz rakstīju tādu literāru gabaliņu, kurā figurēja uz planētas pēdējais palikušais zaļais stūrītis kā īslaicīgas uzturēšanās vieta balvā par sevišķiem nopelniem cilvēces labā. Domāju, stāsta varoņi būtu tāpat savā veidā priecājušies par iespēju, kuru šobrīd pasācis piedāvāt vietējais EKO produktu uzņēmums „Dabas dobe” – izmantojot oriģinālu mārketinga paņēmienu, iespēju pasūtīt konkrētu dārzeņu klāstu konkrētam klientam. Izskatās tas apmēram tā – Jūs iemaksājat nelielu naudu par sēklām, un tās tiek iestādītas „Dabas dobes” dārziņā, lai tālāk tiktu audzētas tieši Jūsu (un neviena cita) nākotnes pirkumam.

Bez šaubām, tas nav izgudrots pie mums – daudzviet pasaulē šāda sistēma veiksmīgi darbojas jau gadiem. Jo labāk – tātad tiešām darbojas. „Dabas dobe” gan piedāvā nedaudz vairāk: Jūs jebkurā brīdī varat aizbraukt ciemos un paskatīties, kā klājas Jūsu izvēlētajiem dārzeņiem.

!! Starp citu, šis vedina uz fantāzijām, kā ideju varētu attīstīt vēl tālāk. Iepriekš rakstot par šo piedāvājumu, virsrakstā liku vārdkopu “ekoloģiskais tamagoči” – nebūt ne tāpat vien, saskatu tiešām zināmu līdzību. Ja tamagoči spēlīte ir nosacīti domāta, lai kļūdu un mēģinājumu ceļā iemācītu Jums atbildību par mājdzīvnieku – re, te paveras plašas iespējas, kas balstītas tai pašā principā. Piemēram, varētu uzstādīt kameras un izveidot tādu kā realitātes šovu, tā gaitā ļaujot klientiem caur sociālajiem tīkliem dot komandas cilvēkiem dārzā – tādējādi gan padarot pakalpojumu atraktīvāku, gan kvalitatīvi apmācot klientus, kā audzēt ekoloģiski tīru pārtiku.

Varbūt Jums arī nāk prātā kāds interesants ieteikums pie šīs pašas akcijas? Pastāstiet komentāros, labprāt izlasīšu.

► info: http://www.dabasdobe.lv/lv/mes/56

P.S. šī nav speciāli apmaksāta reklāma, bet jā, man “Dabas dobē” strādā paziņas, caur kuriem vispār par šo akciju uzzināju – likās interesanta, tāpēc arī te aprakstu.

6 Comments

 1. nex

  Tieši gribēju teikt, ka iespēja aizbraukt un apskatīties klātienē ir par dārgu (benzīna cenas). Risinājums – webkamera :)

  Tak spēle Ferma ir ļoti populāra: kāpēc to nepārnest realitātē un par reālu $?

 2. Jānis A.Z.

  Es jau gadu atpakaļ teicu, ka visiem, kas sēž Fermā un 3-jos naktī ceļas novākt ražu, lai to nenozagtu, vajadzētu savus pūliņu ieguldīt reālā fermā vai dārzā, tad Latvijas ekonomika ja ne gluži uzplauktu, tad kaut nedaudz, bet paceltos.

 3. garāmgājējs

  Es domāju, ka kādam, kurš grib no dzīves iztaisīt šovu un datorspēli, ir lielas problēmas ar galvu. Bet nemaz nebrīnīšos, ja kas tāds realizēsies dzīvē. Ne tas vien redzēts…

Leave a Reply

Your email address will not be published.