Esmu Krauklis

Iespējams, šis virsraksts lika sarosīties Edgara Po daiļrades faniem. Iespējams, man tas pat liekas tīkami. Taču šoreiz tomēr runa ir par ko citu – jo raugi, kā izrādās, Krauklis es esot pēc slāvu horoskopa, kas mums tuvāk pazīstamajam pēc datumiem atbilst kaut kam pa vidu starp Ūdensvīra un Zivju zīmēm. Taču slāvu horoskopa kontekstā zīmes raksturojums ir atšķirīgs.

Krauklis (10. februāris – 10. marts)

“Krauklis ir gudrs putns, taču gudrs nevis zināšanās, bet savā būtībā – no pašiem pirmsākumiem vieds un saprotošs. Par Kraukļa zīmē dzimušajiem nereti dzēlīgi saka, ka galvas smadzenes tiem nav nepieciešamas, pietiek ar muguras smadzenēm – taču dievu joks izpaužas faktā, ka Krauklis vienkārši saprot to, kā izzināšanai gudrajiem un viedajiem nepieciešami mokošu pārdomu gadi. Krauklis nekavējoties pareizi atbild uz tādiem jautājumiem, ar kuriem nāktos nopūlēties daudziem burvjiem. Viņš labāk jūt, nekā saprot – un, pārlecot loģiskajām ķēdēm, uzreiz dod patiesu atbildi, taču, kā līdz tai nonācis, paskaidrot nespēj.

Kraukļiem izteikti reti ir raksturīgi panākumi vadībā un pārvaldībā. Tieši tāpēc, ka viņi skatās tālu, bet tauta tālu iet nevēlas, tai pat vienu soli spert ir grūti, jo tad jāšķiras no neskaitāmām tradīcijām un garīgi nabagu senču nolikumiem, jānodod senseni principi… Ja tomēr reizēm Krauklis uzlido augstu, tas ir tikai tāpēc, ka viņš nestāsta visu, ko redz viņa asā acs, citādi to piekautu un izdzītu kā neprātīgo.

Parasti Kraukļi ir nesteidzīgi un rāmi, jo īsts viedums necieš steigu. Viņi redz daudzus soļus uz priekšu, un ja tiem nepieciešams ieknābt ābolā, tie neskries pakaļ tādam, kas ripo pa ceļu, bet tūdaļ lidos turp, kur tas apstāsies.”

Interesanti.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.