Rammstein plosto Rīgā

Sodrējiem nosmērētu seju, apsvilušām uzacīm un kūpošiem matiem esmu svaigi mājup pārnācis no “Arēnas Rīga”, kur notika grupas “Rammstein” koncerts.

Kā runā, VUGD iniciatīvas pēc tas varēja gan nemaz nenotikt. Par laimi, es šo informāciju ieguvu ar nokavēšanos – pārlasījis Twitter ziņas vien īsi pirms iesildītāju uzstāšanās, tādējādi sev aiztaupot krietnu daļu nervozēšanas, kas tika citiem. Piedevām, tika man arī jau pašā sākumā savs prieciņš – izrādās, mana ORB.lv fotokonkursā iegūtā biļete derēja fanu zonai; tātad, tiku skatītāju bariņā pie pašas skatuves. Ak, un vēl tāds sīkums kā iegūtie papildus līdzekļi, realizējot naudas formā iepriekš pirkto parasto biļeti – arī patīkami.

Runājot par iesildītājiem – “Combichrist” savā skatuves performancē likās diezgan, hm, uzjautrinoši. Lai gan par grupas skanējumu nevaru teikt nekā ļauna – gluži patīkams un ņemams. Taču manā skatījumā tā ir grupa, kuru interesanti klausīties ierakstā, bet diez vai skatīt vaigā.

“Rammstein” uznāciens gan likās trakoti skaists – izlaušanās ar kapļiem un lodlampu cauri sienām, hehe. Piedevām, pirmo dziesmu solists dziedāja ar lampiņu mutē. Kā redzams, izmantojot nelielas diodes, lai neatkārtotu citu ļautiņu draņķīgo pieredzi. Tāpat pie sirds man gāja arīdzan sprāgstošās bērnu lellītes un beigu uznāciens ugunīga eņģeļa tēlā. Nemaz nerunājot, protams, par to, ka “Rammstein” pacēlājs bija labāks kā Šlesera pacēlājs, hehe. Interesanti, cik lielu ienākumu daļu kompensācijās saņem sintezatoru vecis? Viņu tak regulāri spārda, spridzina un liek neganti daudz papildus kustēties… Protams, viņam toties tika goda brauciens uz gumijas plosta pa skatītāju rokām – kādā brīdī pat pavicinot Latvijas karogu.

Nepamet gan sajūta, ka šoreiz grupa uzšāva gaisā tikai pusi no rezervētajiem 2000 litriem benzīna, bet otru norakstīja un aizveda uz dzimteni… Taču tāpat bija labi, sejas āda vēl tagad atceras tos karstuma viļņus, kas vēlās no skatuves konstrukcijām. Bet ko nu es te daudz vārīšos. Neba man tik glezna valoda, lai patiesi izteiksmīgi aprakstītu to, kas tur notika – tāpat nekādi vārdi nepalīdzēs tiem, kas nebija klāt. Paši vainīgi. Bija vērts!

P.S. šekur vēl dažas telefonbildes un pat zīmīgs video fragmentiņš.

6 Comments

  1. Ewa_Braun

    Hm, man par Combichrist radās gluži pretējas pārdomas… bundziniekus vēroju ar dzīvu interesi, būtu derējis saskaitīt, cik vālītes šiem aizlidoja pa gaisu :) nez vai ierakstā klausoties viņi mani būtu sevišķi uzrunājuši, kaut gan skanēja tīri interesanti!

  2. Man tieši Combicrhist iepatikās pēc uzstāšanās pirms Rammstein, tagad ļoti patīk un gribu vel viņus redzēt dzīvajā.
    Rammstein protams bija SUPER, wooow, gribu vēl. Man ir labakas bildes no koncerta(blogā).

Leave a Reply

Your email address will not be published.