Valmiermuižas alus

Šodien (jeb nu jau laikam jāsaka “vakar”, jo pulkstenis ir aiztikšķējis pāri pusnaktij)  vienkopus ar lērumiņu citu blogeru pabiju klubā “Rock’n’Riga”, kur citu acīm slēptā telpā norisinājās Valmiermuižas alus darītavas jauno tumšā alus šķirņu degustācija. Attiecīgais iestādījums iraid sagatavojis četrus pilotproduktus, kuri patreiz ir pieejami arī īslaicīgā pārdošanā (jau minētajā klubā, kā arī Vecrīgas veikaliņā “Alus galerija”) – līdz brīdim janvāra mēnesī, kad tiks apkopoti alus darītavas mājaslapā veiktās aptaujas rezultāti un noskaidrots sabiedrībai visvairāk patikušais tumšais alus. Un tikai šis viens uzvarētājs tad arī nonāks atklātā tirgū. Tā, lūk.

Patreiz minētajam alum nav specifisku nosaukumu – tas saucas vienkārši “Valmiermuižas tumšais alus Nr.X” (kur X ir skaitļi no 1 līdz 4 un apzīmē vien secību, kādā attiecīgie produkti saražoti). Pats esmu izvēlējies visvājāko no minētajiem aliem – Nr.1. Un man ir tam specifisks pamatojums. Redziet, patiesībā garšas ziņā man tuvāks likās pavisam cits alus, kurš bija arī par šo stiprāks grādos, taču nedz tas, nedz arī vēl pārējie divi nelikās sevišķi unikāli savās garšās; manuprāt, tie visai stipri atgādina dažādu konkurentu produktu garšu. Bet to nepavisam nevar teikt par Nr.1 – tā garšas buķete ir krietni oriģinālāka un stipri maz atgādina ko Latvijā pieejamu. Tamdēļ arī to esmu pasludinājis par manas vienpersoniskās aptaujas līderi, kurš varētu tieši ar savu oriģinalitāti iekarot noteiktas pozīcijas Latvijas alus tirgū.

Bet ko nu es te tik daudz muldu… Lai Jums rakstiņa pielikumā tiek veselas 13 bildes, kurās redzama daļa pasākuma dalībnieku. Jā, starp citu – paldies degustācijas organizatoriem, jo īpaši Onkulim Mikam!

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

alus

16 Comments

 1. Ja godīgi, tad tāds snobisks pasākums izskatās. Kur rūdīti pļēguri, kas mācēs novērtēt alu? Kur rokmūziķi, kam piedien šajā krogā trekterēt? Vai tiešām Valmiermuižas alum par pieredzējušu dzērāju viedokli ir svarīgāks to cilvēku skatījums, kuri “var par šito ieblogot”, jo izlasīs 500 potenciālo pircēju?

  Nekā personīga pret degustētājiem, bet uzburam ainiņu – ja rīt visiem atsūtītu ielūgumus uz jaunas vīna šķirnes degustāciju (ar noteikumu, ka uzrakstīsiet), vai telefona modeļa prezentāciju, tad šīs bildes būtu identiskas, tikai mainītos rokās esošie priekšmeti, vai ne?

  p.s. attaisnojums “sociāli aktīvs” ir novecojis ;)

 2. Degustācijās tomēr, kā izrādās, dara tieši šādi :) Nav jau parasta dzeršana :)

  Nezinu, kāds ir tas Valmiermuižnieks, kas parasti ir bijis pārdošanā, bet šis minētais Nr1 tomēr atšķīrās. Citi varbūt tiešām nebija tik labi, Nr2 drusku atgādināja šo to no Aldara gan :) Nogaršo Nr1, ja sanāk, salīdzināsim iespaidus.

 3. Alus garšo

  Es jau nesaku, ka parasta dzeršana, es tikai uzsveru, ka īsts alus ir jādzer no tam paredzētiem traukiem – tas ir kauss vai pudele. Tikai tad var izbaudīt patieso alus garšu, jo dzīvē tak neviens no vīna glāzēm alu nedzer.
  Bildēs izskatās, ka siltu viņu tur dzerat.

 4. Nesaki vis – galu galā, tās ir tieši alus, nevis vīna glāzes. Alus dzeršana no glāzēm ir tikpat populāra kā no kausiem, visa darīšana ir personīgajā gaumē. Man, teiksim, arī vislabāk patīk dzert tieši no pudeles, taču degustācijā alus kvalitāti vērtē pēc vairākiem parametriem, no kuriem lielākā daļa nav nosakāma, ja alus nav izliets plāna stikla glāzē.

Leave a Reply

Your email address will not be published.