14,99 eiro un citas blēņas

Baudai piemīt kāda svarīga priekšrocība: atšķirībā no laimes, tā eksistē – tā Frederiks Beigbeders. Neapgalvošu, ka tas ir manai sirdij tuvākais rakstnieks, taču viens no favorītiem noteikti. Tomēr parasti gan šis spalvas darbonis ļaudīm tīk sava skandalozā, šokējošā vēstīšanas stila labad, taču man vairāk pie sirds gājusi viņa spēja brīžiem visai trāpīgi un lakoniski noformulēt noteiktas domas. Lielākoties tā ir mūsdienu saspringtā laika radīto vientuļo romantiķu filozofija. Savukārt, autora slavu daudz vairāk radījušais literārsnobisms un modernisma paraugi mani drīzāk kaitina. Taču labāk tomēr tā, nekā bezzobainais koeljuisms.

Kā jau lielais vairums, ilgstoši skaitījos izlasījis tikai vienu autora darbu, pašu populārāko “99 franki” jeb “14,99 eiro”, kā nu kurā valstī. Pēc tam iepazinos ar vairākiem viņa darbiem, tulkotiem krievu valodā – “Brīvdienas komā”, “Stāsti zem ekstazī”. Otrais no tiem ir narkotisks mīlas stāsts, bet pirmais – vēl narkotiskāks stāsts par Parīzes klubu eliti. Izlasīt katrā ziņā ir vairāk vērts kā neizlasīt, īpaši pirmo. Taču nesen man izdevās iegādāties arī divas pārējās grāmatas, kas tulkotas arī latviešu valodā – “Windows on the World” un “Romantiskais egoists”. Par tām laikam gan nāksies parunāt vairāk. Taču šobrīd man ir slinkums… Tamdēļ tā ļoti īsi pagaidām. Varbūt kādreiz.

Romantiskais egoists

Trakulīga vecpuiša saraustīti ikdienas pieraksti, kuriem cauri vijas atzīšanās ilglaicīgā mīlestībā. Jūtu dziļuma un sekluma harmonija, pretstatu mijiedarbības dzemdināta pilnība. Kaut kā tā… Un desmitiem lielisku citātu snobiskas izrunāšanās lēvenī.

Windows on the World

Viltota dienasgrāmata no izdomātiem cilvēkiem, kas “rakstīta” Dvīņu torņos bēdīgi slavenā 9/11 atentāta laikā. Spēcīgs cilvēciski iespējamo domu un darbu atainojums un daži pārdroši atmaskojumi. No malas gan vienmēr runāt ir vieglāk, un tomēr… Lasiet.

Pagaidām viss.

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.